06 şubat 2017 – blogu resmen terk etmiş gibiyim. en kısa zamanda silkinip kendime geleceğim ve kısalı uzunlu yazılar yazacağım. valla.

14 eylül 2016 – uzun zamandır bir şeyler yazmak istiyorum ama nedense bir türlü olmadı. “bunu blogda yazayım” deyip deyip başlıklarını kaydettiğim, uzun bir süredir taslakta bekleyen 5-6 tane yazı var aslında. bir ara onlara el atacağım ya da muhtemelen bambaşka bir konuda yazacağım. bakalım…

26 mayıs 2016 – tanım kategorisini kısa tanımlar yapmak için açmıştım ama pek de kısa yazamıyorum. kafa kategorisindekiler kadar olmasa da kafama esenleri döküyorum yine buraya da. hem bu yüzden, hem de ziyaretçiler daha kolay erişebilsin diye artık tanım‘daki yazıları ana sayfada görebiliyorsunuz. yaşasın!

17 mart 2016 – ikiyüzlülük üzerine bir yazıya başlayalı uzun zaman oldu. fırsat buldukça toplarlamaya çalışıyorum. çok yakında bitecek gibi.
edit (24 mart 2016): bitti bitti. şuradan buyrun: ikiyüzlülük

27 şubat 2016 – sosyal medya hesaplarına facebook ve twitter ve gurushots’tan sonra google+‘ı da ekledim. sol taraftaki sosyal şeyler bölümünde logosuna tıklayıp profili ziyaret edebilirsiniz.
ayrıca sitenin kategorilerini ilk oluşturduğum sıralarda, “beni net çek ama arka bulanık olsun” muhabbeti aklıma gelmişti ve fotoğraf kategorisine “beni net çek” adını vermiştim. zamanla çok hoşuma gitmeyen bu ismi, bugün, teknolojik kategorisinden esinlenip fotoğrafik olarak değiştirdim. aşağıdaki duyurularda da gerekli değişikliği yaptım. “eskiden de aynıymış işte” demeyin yani.
edit (27 haziran 2016) – gurushots’ın sosyalden ziyade interaktif bir yapısı var. üstelik bunu kullanıcıya daha çok kendi içinde yaşatıyor. bu yüzden sosyal şeyler bölümü için çok da uygun olmadığına karar verdim. sosyal şeyler’den guru shots’ı kaldırıp cavoz.com instagram hesabını ekledim.

23 şubat 2016 – python ile ilgili yazdığım iki yazıya, kodlarını paylaştığım programların exe versiyonlarını ekledim. evet, yeni aklıma geldi 🙂
ayrıca teknolojik‘te genel olarak benim yazılım notlarım olması fikrini daha sonra saçma buldum. site tanıtımları ve teknoloji ile alakalı gördüğüm her yazıyı bu kategoride paylaşacağım. bu yüzden ana sayfada sadece tanım‘daki yazılar görünmeyecek.

12 şubat 2016 – tanım kategorisi sadece tanımlardan ve kısa bilgilerden oluştuğundan, teknolojik‘te de okunası yazılardan çok benim yazılım notlarım olacağı için, ana sayfada bu iki kategorinin yazıları artık görünmeyecek. boşa kalabalık yapmaya gerek yok.

11 şubat 2016 – kategoriler arasına tanım adında bir kategori daha ekledim. diğer yazılarımda verdiğim bakınızlar için tanımlar ve kısa açıklamalardan oluşacak. özellikle ne var, ne yok diye kontrol edilesi bir kategori değil yani, çok takılmayın.

9 şubat 2016 – yakında kafa‘ya acayip yazılar geliyor. kendi yazacaklarımdan heyecanlanıyorum iyi mi? iyi.

29 ocak 2016 – teknolojik ve fotoğrafik kategorilerinde ilk yazılarımı yayınladım. artık sitenin hiçbir kategorisi boş değil. oh be.

20 ocak 2016 – hala teknolojik ve fotoğrafik kategorilerinde hiç yazı olmadığının farkındayım. birkaç gün içinde o kategorilerde de ilk yazılarımı paylaşacağım. teknolojik için tabii ki python’la başlayacağım. fotoğrafik’e de makroyla bir giriş yapmayı düşünüyorum. biliyorsunuz, güzel olacak.

19 ocak 2016 – cavoz.com facebook sayfasını kısa süre içinde 70 kişi beğendi. 30 beğeni itibarıyla, facebook’un bana verdiği yetkiye dayanarak kullanıcı adını da aldım. artık kısaca facebook.com/cavozcom adresinden ya da daha kolayı sol taraftaki f butonundan sayfaya ulaşabilirsiniz. “hangi buton?” diyorsanız muhtemelen mobil sitedesiniz. bekleme yapmayın, linkten devam edin.