açık kaputun başında istemsizce oluşan birliktelik duygusu

insanlar olarak kolay kolay birlikte hareket edebilen, huzur içinde yaşayabilen yaratıklar değiliz, burası çok açık. ama bazı durumlarda hiç tanımadığımız insanlarla bile aramızda bir duygusal bağ, bir kankilik oluşabiliyor.

işte bu durumların kralı, sorunlu arabanın kaputu açıldığında motora bakan adamlar arasında yaşanır. kaputun başında dikilip, motora bakarak sorunu tespit etmeye çalışan iki adamdan biri bir elini kaputa koyar, bir eliyle kafasını kaşır; diğer adam da bir elini bu adamın omzuna koyar, diğer eliyle de motorun belli parçalarını işaret parmağıyla gösterir. birbirini daha önce hiç tanımayan bu iki adamı koşulsuz birleştirense, ikisinin de motordan yeterince anlamadığı halde gösterdikleri yardımlaşma çabası veya ikimiz de ne kadar inanarak hiç anlamadığımız bir şeyi çözmeye çalışıyoruz değil mi? modu olabilir.

burada aniden ortaya çıkan dayanışma ruhu görülmeye değerdir. en sonunda usta çağrılır ve bu iki koca yürekli adam, rakib ve atid edasıyla ustanın sağına-soluna geçip birer ellerini ustanın omuzlarına koyar, diğer elleriyle de motorun belli parçalarını işaret parmaklarıyla gösterip “ustam bijonlara su kaçmış olmasın?” falan derler. usta da bütün s.klemezliğiyle muayeneye devam eder. adam da sırf ustanın bu s.klemezliği yüzünden uzun yıllar boyunca bujiye bijon demeye devam eder. yazık…

← bir önceki

bir sonraki →

1 yorum

  1. Anonim

    😂😂😂

Bir cevap yazın